abd

NEW YORK DİL KURSU

New York dil kursları bütçe, kalite ve lokasyon olarak çok fazla farklılık göstermektedir. Dünyanın en kozmopolit kentlerinden biri olan New York’ta dil kursları genellikle Manhattan bölgesinde bulunur. F1 (Öğrenci Vizesi) alabileceğiniz programlar haftada 18 saatin üzerinde olmalıdır. Bazı okulların haftada 20 derslik programları bu kapsamda değildir, çünkü bir ders genellikle 45-50 dakika sürdüğü için haftalık eğitim 18 saatin altında kalır ve bu programla öğrenci vizesine başvuru yapamazsınız.

Okul ve program seçimi yaparken vizeye olan uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin EC English New York’ta haftada 20, 24 ve 30 derslik yoğunluk seçenekleri vardır. Haftada 20 derslik programda F1 vizesi almazken 24 derslik program vize için yeterlidir.

New York’da kaliteli dil eğitimi alabileceğiniz çok sayıda okul vardır. Kaplan International, Embassy English, EC English, ELS, ILSC bu okullara en iyi örneklerdendir. Daha uygun ücretli olarak ise St Giles International New York, New York Language Center, ASA College ve LSI göze çarpar.

Bu okulların neredeyse hepsi şehir merkezine yakın yurt olanakları sunmaktadır ve ayrıca aile yanı seçeneği de bulunur. Özellikle uzun dönem eğitim alacak öğrenciler konaklamalarını daha uygun ücretlerle ayarlamak için dil okullarının sunduğu seçeneklerin dışında kendileri konaklama bulabiliyorlar. Manhattan yerine Brooklyn, Queens ve New Jersey gibi lokasyonlarda konaklama bulunabilir. New Jersey farklı bir eyalet olmasına karşın toplu ulaşım bile 45-60 dakika gibi süreler ile Manhattan merkezine ulaşmanız mümkün olabilir.

New York dil kursu için seçebileceğiniz en iyi şehirlerden birisidir. Sunduğu alışveriş imkanları, 7/24 hareketli olması, kültürel aktivite seçenekleri bu tercihte en çok öne çıkan nedenlerdendir. Ayrıca Boston, Philadelphia, Washinton, New Jersey gibi lokasyonlara 3-4 saat uzaklıktadır. New York’ta dil kursu aldığınız dönemde bu şehir ve eyaletleri rahatlıkla gezebilirsiniz.

New york

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.