AMERİKA’DA 6 AYLIK DİL EĞİTİMİ MALİYETLERİ

ABD’de dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin aklındaki öncelikli sorulardan biridir “ABD’de alacağım eğitimin maliyeti ne olacak?” İngilizce veya herhangi bir dili öğrenmenin en iyi yolu ana dil olarak konuşulduğu ülkede eğitim almak olduğu için bu önemli bir sorudur. Bu yazıda, özellikle uzun dönem dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler için ABD’de 6 aylık dil eğitimi maliyetlerinden bahsedeceğiz.

ABD’de dil eğitimi endüstrisi, her yıl çocuklarına ABD’de dil eğitimi aldırmak için dünyanın her yerinden orta ve üst sınıf aileler ve öğrenci adayları tarafından oluşturulan milyonlarca dolarlık, oldukça rekabetçi bir piyasadır. Dil eğitimi için yüzlerce seçeneğin bulunabileceği ABD’de eğitim maliyetleri de birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Eğitim Ücreti

Aday öğrencinin uzun süreli kalmayı planlamadığını vey;a akademik ;eğitim için gerekli seviyeye ;ulaşmak amacı ;ile dil eğitimi ;almayı planladığını varsayalım. Kaplan, ELS, EC gibi en çok tercih edilen dil okullarının ;aylık eğitim maliyetleri 1000 – 1500 $ arasındadır. Bu durumda ABD’de 6 ay dil eğitiminin maliyeti ortalama 6,000 – 8000 USD civarında olacaktır. Bu ücret öğrenciye haftada 20 ders alabileceği Genel İngilizce programlarına katılma imkânı sağlayacaktır. Bunun dışın;da dil okulları yoğun İngilizce;iş İngilizcesi ve sınav hazırlık kursları da sunmaktadır. ABD’de dil eğitimi konusunda maliyeti etkileyen en önemli faktörlerden biri konaklama tercihidir. Eğitim alınacak eyalete göre farklılık gösterecek olmakla birlikte maliyetler Doğu ve Batı kıyısında

New York, Boston, California gibi eyaletlerde dah;a yüksek olacakken, ABD’nin Texas gibi orta bölgelerinde konaklama ve yaşam masrafları daha düşük olacaktır. Rakamsal olarak bakıldığında kıyı eyaletlerde 6 aylık dil eğitimi alacak olan öğrencilerin karşılaşacağı ;konaklama ücreti aile yanı konaklamalarda 6,000 – 9,000 USD civarında olurken, yurt konaklama seçeneğinin ;maliyeti 7,500 – 10,000 USD civarında, Amerika’nın orta kesimlerinde; maliyet aile yanı konaklama seçeneği yanında yaşam masrafları da biraz da;h;a ;uygu;n ;çıkmaktadır. ABD’de 6 aylık dil eğitimi almayı ;planlayan öğrencinin, öğrenim ve konaklama ücretinin yanı sıra, ulaşım ve kişisel harcamalar; için de aylık 700 – 900 USD civarında; harcaması olabileceğini göz önünde bulundurması gerekiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce ;eğitiminin maliyetinin n;e kadar olacağını belirleyen birçok faktör vardır. Eğer ABD’de dil eğitimi almayı düşünen bir öğrenciyseniz; ve seçeneklerinize dair tavsiyeye ihtiyacınız varsa, Academix Yurtdışı Eğitim danışmanları ile programlar, maliyetler ve güncel; promosyonlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

AMERİKA’DA 6 AYLIK DİL EĞİTİMİ MALİYETLERİ” için bir görüş

  1. Magnam necessitatibus quas dolorem corporis quasi minus. Impedit et voluptate odit ut aut. Quia saepe doloremque provident sunt magnam iusto.

    Rem minus dolorum sequi animi sed alias quo. Dolore corporis dolorum porro. Nesciunt nulla ut est autem. Velit cumque et voluptatibus.

    Incidunt eaque rerum temporibus quia ut distinctio et. Omnis ut minus consequatur ipsa magnam fugit maiores. Nemo qui ex aut nihil. Voluptate eligendi officiis commodi exercitationem repellat magnam enim sed.

Yorumlar kapalı.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.