saç-bakımı-

EVDE SAÇ BAKIM I ARTIK ÇOK KOLAY!

Saçlarımıza özen göstermek ve bakım yapmanın bedenimize özen göstermek kadar önemlidir. Bakım her zaman önemlidir. Zaman hızla değişip ilerlediği ve yanında da saç sağlığımız için birçok yan etkiyi getirdiği için, son dönemlerde artık çağımızın kadınları vücut bakımları için olduğu kadar saç bakımları için de doğal güzellik yöntemleri aramaktadırlar. İşte bu neden ile sizlere kendimiz evde saç bakım;ını uygulayabileceğimiz ve tamamen tabiat ananın bizlere sunduğu imkânlar ve ürünlerle, daha sağlıklı ve daha canlı saçlara kavuşmak için ve saç yıpranmasını onarmak için birkaç küçük ama bir o kadar da etkili ipuçları.

Yağlı Saç Bakımı

Eğer saçlarımız çok yağlı ise ve bu durumdan da hoşnut değilsek, 4 bardak suya yarım bardak elma sirkesi ilave ediyoruz. Ve bu hazırladığımız doğal durulama karışımı ile hemen saçlarımızı duruluyoruz. Saçlarımızı bu karışım ile duruladığımızda, saç derisindeki fazla yağdan da kurtulmuş olduğumuzu görüyoruz. Fazla yağdan kurtulmanın yanı sıra bu işlem sayesinde, saç diplerimizde çevresel faktörler ve çevre kirliliği yüzünden, saç diplerimizde biriken ve saç derimizin nefes almasını önleyen kirlerden de kurtulmuş oluyoruz. Bu işlemi ayda 2 defa uygulamamız yeterli. Bu yöntem evde saç bakımı yöntemlerinin en etkilisidir, o yüzden elimizden geldiğince aksatmamamız gerekli olan bir yöntemdir.

bakımlı saçlar
Bakımlı saçlar

Doğal saç kremi yapalım

Saç kremi olarak ne uygulamamız gerek derseniz, son dönemlerde moda olan ve artık bir kişinin evde saç bakımı yöntemleri arasında yer alan, avokadoyu saçlarımıza saç kremi olarak uygulayacağız. Büyük bir avokadoyu iyice ezin. Daha sonra ezdiğiniz bu avokadoyu şampuanlayıp duruladığınız saçınıza iyice sürün. Eğer mümkünse, saçınızda 10 ila 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra da iyice durulayın. Ve ondan sonra bulabileceğiniz en doğal saç kremini saçınıza uygulamanın ve bakım ın keyfini çıkartın.

Doğal Buklelere Sahip Olalım

Evde saç bakım ı yapmak istiyorsak öncelikle fön makinesi, bigudi veya maşalardan uzak durmalıyız. Evde saç bakımının en önemli noktası, bakımımız için kullandığımız her şeyin gerçekten doğal olmasıdır. Yabancı malzemelere ihtiyacımız olduğunda dahi, bu malzemeyi doğal yollardan elde etmenin bir yolunu bulmalıyız. İşte bu nedenle evde doğal bukleler yapmanın da yolunu bulmamız gerekti. İşte size evde doğal ve hoş bukleleri saçmanın yapmanın en hızlı ve kolay yolu.

  • Öncelikle saçlarımızı yatay olarak sarmanıza yarayacak temiz gazete kağıtlarını alıyoruz.
  • Daha sonra bu gazete kağıtlarını yatay şekilde keseceğiz. İstediğimiz kadar yatay kesimler yapıp saçlarımıza daha ince bukleler verebiliriz.
  • Kestiğimiz gazete kağıtları ile saçlarımızı bigudi ile nasıl sarıyorsak, o şekilde saracağız.
  • Gazete buklelerimizi saçlarımızda en az 3-4 saat bekletiyoruz.
  • Bu işlemleri uyguladığımızda çok daha iyi sonuçlar almak için; saçlarımızın yeni yıkanmış ve kurulanmış olması, buklelerimizi çok daha hoş ve dalgalı gösterecektir.

Unutmayınız, saçlarınızı kırıp küstürmek istemiyorsanız, maş, fön makinesi ve bigudi gibi aletleri kullanmamaya özen gösteriniz.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.