canlandırıcı

CANLANDIRICI YÜZ MASKE LERİ NASIL YAPILIR?

Evet, sevgili hanımlar bugünkü konumuz evde kendi başımıza hazırlayabileceğimiz kolay ve hızlı yüz güzellik (maske)maskeleridir. Fazla malzemeye ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakika içinde uygulayabileceğiniz yüz ve boyun maskeleriniz ;sayesinde isterseniz her gün farklı bir maske ile cildinizi şımartmanın keyfine varabilirsiniz.MASK

Canlandırıcı Maskeler Ve Hazırlanışları

Elma Maskesi: Eğer cildiniz sürekli; kire ve toza maruz kalıyor ise o halde size elma maskesi iyi gelecektir. Haftada en az 2 veya 3 kere uygulamanız güzel olan elma maskesini hazırlamak için; birkaç tane elmayı püre haline getirip yüzünüzde en az 5 ya da 10 dakika kadar bekletin. Elma maskesi sayesinde cildinizin kendini toparlayıp daha da sertleştiğini fark edeceksiniz.

Havuç Maskesi: Havuç maskesi her türlü cilde uygun gelebilecek bir maskedir. Yüzünüzde en az 10 dakika kadar bekletmeniz gereken havuç maskesini hazırlamanız için 1 adet havuca, 50 gram lor peynirine ve bir çorba kaşığı kadar mısır nişastasına ihtiyacınız var. Tek yapmanız gereken tüm bu malzemeleri alıp iyice püre haline getirip yüzünüze uygulamanızdır.

Ananas Maskesi: Bir adet ananasın yarısına ve 50-60 gram kadar kavrulmuş bademe ihtiyacınız var. Badem ve ananası iyice robot yardımı ile ezip krem kıvamına getirmeniz gerekli. Ve krem kıvamına gelen ananas maskenizi gözaltlarınız hariç yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.

maske

Greyfurt Maskesi: Cildinizi dinlendirip yenilemek istiyorsanız o zaman size greyfurt maskesini önereceğiz. Maskenizi hazırlamak için yarım greyfurtun suyunu iyice sıkın 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı, 1 yumurta akı ve 3 çorba kaşığı pirinç ununu krem kıvamına gelenek dek bir güzel karıştırın. Bu maskeyi de boynunuza uygulayabilirsiniz ve en az 10 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Salatalık Maskesi: Salatalık maskemizi hazırlamak için salatalıktan başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Dilerseniz bir kaç salatalığı ezip direk yüzünüze uygulayabilir ya da salatalığın kabuklarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca yorgun gözaltlarınız için bir dilim salatalığı her zaman kullanabilirsiniz. Bu işlemi dilerseniz günde 2 veya 3 defa uygulayabilirsiniz. deha detaylı bilgiler istiyorsanız bizi takip etmeyi bırakmayın.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.