ikizler-sarı

Renkler ve Burçlar

Renk koleksiyonu kapsamında renklerin hikayelerini incelediğimiz bir yazı dizisine başlamıştık. Bu yazıda da renkler ve burçların ilişkisine bakalım. Burçlara özel renkler nelerdir? Karakter özellikleri nasıldır? Stillerinde hangi renkleri kullanmayı severler? Hep birlikte inceleyelim!

Koç Burcu

 İddialı, kararlı, realist ve idealist özellikleriyle dikkat çeken bu burcun rengi kişiliğini yansıtan çarpıcı kırmızıdır. Çünkü Kırmızının farklı tonlarıyla güçlü kişiliklerini yanıstabilecekleri aksesuarları tercih eder. Bu yüzden koçlar bu renkle iddialı kişiliklerinin gösterirler.

Boğa Burcu

 Sağduyulu, dingin, sabırlı ve uyumlu olan bu burcun rengi doğanın hakimi yeşildir. Sade ve elegan tarza sahip olan bu burç kıyafetlerinde ve aksesuarlarında yeşilin tonlarını kullanarak doğayı stillerine taşımayı sever.

İkizler Burcu

 Hareketli, enerjik, zeki ve becerikli olan bu burcun rengi sarıdır. Güneşin enerjik rengi sarı bu burcun hareketli ruhunu yansıtmak için mükemmel bir seçimdir. Göz alıcı stiliyle dikkat çeken ikizler sarı rengini çağrıştıran altın renkli aksesuarları, dore parçaları stiline katarak enerjisini tarzında yansıtır.

Yengeç Burcu

 Sakin, dingin, huzurlu ve uyumlu bu burcun rengi beyazdır. Huzurlu ruhun simgeleyicisi beyaz yengeçlerin uyumlu yönünü gösterir. Yengeç burcu kadınları beyaz elbiseleri, aksesuarları, ayakkabıları seçerek stiline bu renk ile denge getirmeyi severler.

Aslan Burcu

 Gururlu, kararlı, zeki ve özgüvenli bu burcun rengi turuncudur. Çünkü Güneş’in etkisinde olan bu burç parlak ve enerjik turuncuyla göz önünde, dikkat çekici olmayı sever.

Başak Burcu

 Akıllı, pratik, samimi ve içten olan bu burcun rengi doğanın güçlü ve güven veren tonu kahverengidir. Bu nedenle aksesuarlarından giyimine stilinin ayrılmaz parçası olan bu renk ile en şık kombinleri başaklar yaratır.

Terazi Burcu

 Venüs tarafından yönetilen terazi burcu dengeli, kibar, uyumlu ve zekidir. Çünkü uyumun ve huzurun tonu olan pembe yumuşak görünümü ile bu burcu en iyi yansıtan renklerden biridir.

Akrep Burcu

 Cömert, soğukkanlı ve güvenilir akrep burcunun rengi siyahtır. Çünkü keskin ve kararlı kişiliklerini yansıtan siyah rengi kıyafetler, aksesuarlar, eşyalar bu burcun tarzında yansıtır.

 

Yay Burcu

 Yönetici gezegeni Jüpiter olan yay burcunun rengi mordur. Çünkü idealist, iyimser, şanslı ve özgür ruhlu olan bu burç kıyafetlerinde, evlerinde morun tonlarını kullanarak özgür ruhlarını stillerinde yansıtmayı severler.

Oğlak Burcu

 Kendinden emin, güçlü, özgüvenli ve dürüst olan oğlakların rengi gridir. Çünkü satürn gezegenin temsil ettiği oğlak burcu kadınlar koyu renk kıyafetleri, aksesuarları stilinde kullanmayı severler.

Kova Burcu

 Arkadaş canlısı, iyimser, hoşgörülü ve yaratıcı olan kova burcunun rengi laciverttir. Çünkü üranüs’ün temsil ettiği kova burçları stillerinde laciverti ve mavinin çarpıcı tonlarını kullanarak yaratıcı yönlerini göstermeyi severler.

Balık Burcu

 Duygusal, şefkatli, romantik ve zarif olan bu burcun rengi mavidir. Gökyüzünün ve denizin huzurlu rengi mavinin tonlarını kıyafetlerinde, aksesuarlarında, takılarından kullanarak yaratıcı ve şefkatli yönünü stilinde de gösterir.

Çünkü renkler insanların ruhunu yansıtır.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.