en iyi ilişki

Hayatınızın en iyi ilişki sini yaşamak için 9 basit yol

Sağlıklı ve mutlu bir ilişki yaşamak çok da kolay değil. Çaba harcamalı, sabırlı olmalı ve özverilerde bulunmalısınız.

İşte hayatınızın en iyi ilişkisi için bazı etkili yollar…

  • İletişim kurun

Her sevgi dolu ve mutlu ilişkinin anahtarıdır iyi iletişim. Daha verimli iletişim kurmak ve sevgilinizin eylemlerinin sizi nasıl etkilediğini; daha iyi anlatabilmek için iyi iletişim kurmayı öğrenin. Zihninizi okuyamazlar, yani siz ne istediğinizi söylemediğiniz sürece bu istekleri isteseler de karşılayamazlar. Ayrıca ona sizin için ne kadar değerli olduğunu ve onu sevdiğinizi de söylemeyi ihmal etmeyin.

  • Daha empatik olun

Kendinizi daha sık onun yerine koyun. Bazen insan haksız olduğu halde bunu fark edemeyebili r ve karşısındakinin kalbini kırmayı sürdürür. Özellikle tartışma yaşadığınız zamanlarda; mevzuuyla ilgili onun adına düşünmeli ve daha empatik yaklaşmalısınız. Her zaman ona; katılmak zorunda olmasanız da her zaman onu da anlamaya çalışmalısınız.

Değer verin

Yaşadığınız birlikteliğin ne kadar özel olduğu fark edin. İlişkinizi hafife almayın ve sevgiliniz hep orada olacakmış gibi rahat davranmayın. Gelişmesi ve sürmesi için ilişkiyi beslemeniz gerektiğini, saygı göstermeniz gerektiğini bilin.

  • Beraber gülün

Gülmeyi ve eğlenmeyi sakın unutmayın, özellikle de sevgilinizle birlikte! Her şeyi çok ciddiye almaktan vazgeçin. İkinizin de sevdiği ve sizi rahatlatacak şeylere yönelin. Ne derler bilirsiniz, birlikte gülmeyi bilen çiftler birlikte kalır.

  • İlişkinize önem verin

İlişkinize her zaman ihtiyacı olan önemi vermelisiniz. Birbiriniz için zaman ayırmalı, hatta yaratmalı; hiçbir şeyin emeksiz büyümeyeceğini ve garantisi olmadığını unutmamalısınız. İlişkinizi güzel bir çiçek olarak düşünün, zaten güzeldir ama sulanmak ister; ihmal edilirse solar ve hatta ölür.

  • Birbirinizin hayallerini destekleyin

Ne zaman ihtiyacı olursa olsun, sevgiliniz için orada olmayı bilin. Hayallerini ve planlarını destekleyin, onu yüreklendirin. Bazen yaptığı planlar sizin hoşunuza gitmeyecektir ama yine de desteklemelisiniz, unutmayın sağlıklı bir ilişkide birbirinizin hayallerinin en büyük hayranı olmalısınız.

  • Gerçekçi beklentileriniz olsun

Bir ilişki yaşarken, beklentilerinizin gerçekçi olduğundan emin olun. Sevgilinizin mükemmel olmasını bekleyemezsiniz çünkü siz de değilsiniz. Hepimiz insanız ve hata yapabiliriz, mühim olan ders çıkarıp, tekrarlamamaktır. Karşınızdaki insanın hatalarına odaklanmak yerine, ilk başta onu neden seçtiğinizi hatırlayın ve onu özel kılan yanlarına odaklanın.

  • Dostluğunuzu güçlendirin

Sevgilinizle arkadaşlığınızın da iyi olması gereklidir, bu yüzden arkadaşlık ilişkinizi güçlendirecek şeylere yönelmeniz yerinde olur. Bu aranızdaki yakınlığı, bağlılığı da artıracaktır.

  • Birbirinizi takdir edin

Güçlü ve uzun ömürlü bir ilişkinin sırrı sevgilinizi takdir etmek ve her gün yeniden onun ne kadar mükemmel bir insan olduğunu fark etmektir. Üstelik bunu fark etmekle kalmayıp, bildiğinizi, gördüğünüzü ona da yansıtmak ve dillendirmek de oldukça önemlidir. Onunla birlikte olduğunuz için ne kadar şanslı ve mutlu olduğunuzu paylaşmaktan çekinmeyin.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.