eskisehir

Türkiye’de Öğrencileri Heycanlandıran Öğrenci Dostu Şehirler

2017 yılından beri Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan “ Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri” araştırması bu yıl da tamamlandı. Öğrencilerin memnun olduğu ve olmadığı şehirler açıklandı.

öğrenci
porsuk çayı ESKİŞEHİR

1. Eskişehir

öğrenci
Eskişehir

Araştırmanın ilk yapıldığı 2017 tarihinden beri hep birinci olan Eskişehir, öğrenci şehri olarak biliniyor. Yaşam standartları açısından öğrencilerin memnun olduğu Eskişehir’de üç üniversite bulunuyor. Çünkü burası tam öğrencilere uygun bir şehir..

2. Aydın

öğrenci
Aydın

Geçtiğimiz sene üçüncü sırada olan Aydın bu yıl ise ikinci sıraya yükseldi. Çünkü Aydın’ın memnuniyet ortalamasından 100 üzerinden 88 aldı.

3. Antalya

öğrenci
Antalya

Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri Akdeniz’in incisi Antalya’da da öğrenciler hem; şehirden hemde şehirde yaşayanlardan memnun.

4. İzmir

öğrenci
İzmir

Tıpkı Eskişehir gibi bir öğrenci kenti olan İzmir de; öğrenciler için yenilikler yapmaya ve kentte yaşayan öğrencileri mutlu etmeye devam ediyor. İzmir geçen sene yapılan “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri” sıralamasında yedinci sırada yer alıyordu. Çünkü burası öğrencilerin tam da istediği yerdir.

5. Çanakkale

öğrenci
çanakkale

On Sekiz Mart Üniversitesi’nin yer aldığı Çanakkale, geçtiğimiz yıl dördüncü sırada yer alırken, bu yıl beşinci sırada yer alıyor. bu yüzden genç öğrenci nufusu artıyor.

İlk 30 ilin sıralaması ise şu şekilde;

Tablo-4

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.